Miserend Plébánia Templomban
Hétköznap minden nap: 7:30 órakor Első csütörtökön és pénteken: 7:30, 19:00 órakor Hetente minden szombaton: 19:00 órakor Hetente minden vasárnap: 8:30, 10:00 órakor
Miserend Boldog Gizella Templomban
A hónap minden egyes vasárnapján: 19:00 órakor
Miserend Gombai Templomban
A hónap minden egyes vasárnapján: 11:00 órakor
Keresztelés: Hetente minden szombati napon: 11:30 órákor Jegyes és felnőtt oktatás Hetente minden szombati napon: 15 órától Kórházban kápolnai mise Hetente minden csütörtöki napon: 18 órakor Temetés: megbeszélés szerint. Hívja a plébánost! |
 |
Marcali Református Gyülekezet
Az 1960-as évek végén a református hitélet 4-5 fővel kezdődött a városban. Ebben az időben a lelkész Böhönyéről járt Marcaliba Istentiszteletet tartani havonta egyszer.A 70-es években már 25 főre nőtt a gyülekezet létszáma.A 80-as évek nagy lépést jelentettek életünkben. A létszám a folyamatos felkutató (missziós) munka és a román események miatt (áttelepülések) 150-180 főre duzzadt. Ez idő alatt gondozó lelkészeink voltak: Kocsev Miklós lelkész és Szabó Lajos ny.lelkész. Istentiszteleteinket iskolák által biztosított osztálytermekben tartottuk.
1996-ban egyik református testvérünk - dr Puskás László orvos - meghalt, a Marcali, Petőfi u. 63. sz. házát és udvari melléképületet, valamint a marcali szőlőhegyen levő gyümölcsöst a Református Egyházmegyére hagyta örökségül. Az ingatlan egyházközösségünk kezelésébe került.
2000 december 1 -től állandó lelkészünk van Frenczel Ágnes lelkésznő személyében.
Istentisztelet minden hónap 2. és 4. vasárnapján 15 óra 30 perckor helye: Marcali, Petőfi u. 63. |
Somogyi Hírlap - 2003.05.22
Templom született összefogásból
Ünnepeltek a marcali protestánsok a hétvégén. A református és evangélikus közösség vasárnap annak örülhetett, hogy felavatták marcali templomukat. A kis épületet Szigetvári György nyugalmazott Ybl-díjas építész tervezte.
Márkus Mihály, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke mielőtt a kis templomot megáldotta, avatóbeszédében arról szólt: ahogy az építő kövekből felépül egy templom, úgy épül az egyes emberekből közösség. S a templomépítők évtizedes erőfeszítése nem attól lesz eredményes, hogy az épület elkészült, hanem attól, ha azt a reformátusok és az evangélikusok is közösségként használják majd. Abban azonban óriási a jelentősége, ahogy a habarcs a köveket, a közösséget összetartja és szeretetre ösztönzi. A püspök szerint ugyanis egyedül a szeretet mentheti meg a világot.
A marcali reformátusok majd egy évtizede határozták el, hogy templomot építenek. Marcaliban sosem állt még hasonló építmény, mivel a településen az idők folyamán mindig csak kisebb protestáns közösség élt. A legutóbbi népszámlálás alkalmával kiderült: Marcaliban több mint háromszáz ember vallja magát reformátusnak és ötven evangélikusnak.
Frenczel Ágnes, a református közösség lelkésze elmondta: több mint hatmillió forintot költöttek a munkákra. Ebből a közösségi ház kertjében egy kis templomot építettek fel, amely egy már meglévő alapra épült, amit bővítettek. A kis templom régi vágya a helyi református közösségnek és nagy összefogásra volt szükség, ahhoz hogy megvalósulhasson. A marcali hívek, külföldi gyülekezetek és a testvérváros Künzelsau, adományaikkal, a helyi vállalkozók felajánlásaikkal, az evangélikusok sok munkával, az iparosok pedig nagy kedvezményekkel járultak hozzá, az építkezés befejezéséhez.
Fábos Erika |