Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny ...

2011.
04.08
Ma rendezte meg a Marcali Polgári Védelmi Kirendeltség 18. alkalommal a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyét. A versenyen most is az igazi tűzoltás, volt a leglátványosabb. A gyerekek igazi profi módjára pillanatok alatt eloltották a tüzet. Abban biztos vagyok, hogy a remélhetően soha elő nem forduló éles helyzetben is tudnák azt hogy mit kell tenni. Ezért is fontosak ezek a versenyek…. Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny végeredménye: Általános Iskolások I. Marcali Mikszáth Utcai Általános Iskola II. Vése Véssey Mihály Általános Iskola III. Mesztegnyő Ladi János Általános Iskola Középiskolások: I. Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium II. Szőcsény Széchenyi Zsigmond Szakközépiskola III. Marcali Szakképző Iskola

Kistérségi hirek ...

2011.
04.08
Kamerákat telepítenek Vörsön
Pályázati támogatással térfigyelő rendszert építenek ki a Kis-Balaton fővárosában, Vörsön is. A rendszerben tizenegy kamera figyeli majd a település központját és frekventáltabb helyeit, közterületeit.

2 millió forint kárral járt a pajtatűz Nemesviden
Kigyulladt egy pajta tegnap este Nemesviden. A melléképületben levő állatokat kiterelték, de a kár így is 2 millió forint. A tüzet a marcali és a nagykanizsai tűzoltók oltották el. Személyi sérülés nem történt - tájékoztatott a megyei katasztrófavédelem ügyelete.

Tavaszi evangelizáció Marcaliban
Megáldalak téged, és áldás leszel. Ezzel a címmel szervezték meg Marcaliban, immár hetedik éve a tavaszi evangelizációs hetet - tudtuk meg Bartha Attila református lelkipásztortól. Az esti alkalmakat a Tolna megyei Orbán Attila evangélikus lelkipásztor, misszionárius tartotta a református-evangélikus templomban.

Váltóverseny Szőcsényben ...

2011.
04.08
Tegnap délután, a szőcsényi Széchenyi Zsigmond Szakközép- és Szakiskola kollégiuma ügyességi váltóversenyt szervezett. A napsütéses délutánon nyolc kollégiumi csoport vetélkedett egymással. A csapatok létszáma 10 fő volt, 8 fiú és 2 leány. A szervezők tíz, különböző nehézségi fokú gyakorlatot állítottak össze, a végső győzelmet, nagy küzdelemben a 10/A és a 11/A osztályok kollégista csoportja nyerte. Információ: Kőrösi András