Zenedélután csellistákkal fűszerezve ...

2011.
03.20
Szombaton délután a zeneiskolában rendhagyó cselló tanszaki koncert volt. Délután 3 órától próbáltak a gyerekek, miközben a szülők szorgoskodtak (teát főztek, apró süteményekkel lepték el az asztalokat). A munka a szülők előtt folyt, így az 5 órai kezdésre már teljesen oldott hangulatban várta mindenki a fellépést. Az apróságok és a nagyok mellett szülők, testvérek is zenéltek más hangszereken. Titokban tartott meglepetés az utolsó műsorszám volt, ahol Lakatos Erika tanárnő 2 zenei pályán lévő növendékével triózott, a közönség nagy örömére. Az ilyen családias, ismerkedős zenedélutánokra szükség van, fél 7-kor ment el az utolsó szülő, mert nem csak zenére, hanem a zenén keresztül való egymás megismerésére is szükség van és a sok mosolyra :) Képek és információ: Lakatos Erika

Újabb nagyszerű siker! NB II Kosárlabda …

2011.
03.20
Az élmezőnyhöz tartozó Siófok otthonába látogatott csapatunk, ahol nagy küzdelemben tovább tudta folytatni győzelmi sorozatát. A mérkőzés folyamán végig egy-két ponttal vezető ellenféllel szemben a végjátékban a küzdeni tudásunkkal, és az egységes csapatmunkánkkal kerekedtünk felül. Horváth Péter, Kovács Márió és Mihalics Zoltán 20 pont feletti dobóteljesítménye is hozzájárult a sikerhez. Üröm az örömben, hogy két játékosunk Magyar Viktor és Koma Krisztián is sérülést szenvedett. Hétvégén a listavezető Pécs látogat el csarnokunkba, akik ellen bravúr lenne a győzelem, amivel hazai veretlenségünket őriznénk meg. 2011. március 26-án, szombaton 19:00-kor kerül sor a mérkőzésre. Várjuk szurkolóink segítségét! Információ: Laczó Tímea. Gratulálok!

SIÓFOKI KOSÁRSULI-MARCALI VSZSE 86:88 /26:20,18:19,19:20,23:29/ Mihalics Z. 20, Magyar V. 5, Kovács M. 26/15, Ágfalvi M. 6, Koma K. 2, Horváth P. 21/18, Csobod L. 3, Sziva B.5/3, Várfalvi D. Edző: Várfalvi István

Országos Leány Kézilabda Serdülő Bajnokság …

2011.
03.19
Az Országos Serdülőbajnokság rájátszásában ma két idegenben lejátszott mérkőzés volt Fuisz János leányainak a feladat. Takarékossági okokból szervezték a két távoli, de egymáshoz közeleső településen lejátszandó mérkőzéseket egy napra, egy útra. Elsőként reggel még két iskolai tanórát produkáltak a lányok, ahogy tudom az egyiken dolgozat is volt. Majd buszra szálltak - köszönik a nagylelkű támogatóknak, hogy ingyen a lányok rendelkezésére bocsájtották! - és Tolnán elkalapálták a helyi csapatot. Mondhatni alaposan! Tolna KC – Marcali VSZSE 13-37. Beültek a kisbuszokba és "átmentek" Szekszárdra, és alaposan megverték a szekszárdi csapatot is! UKSE Szekszárd – Marcali VSZSE 17-37 (6-19). Most úton vannak hazafelé! Ahogy tudom volt egy kis "Mekizés is" … Megérdemlik! Gratulálok! Csütörtökön a Diákolimpia Megyei Döntője 6 csapat részvételével a Sportcsarnokban! A helyosztók és a döntők délután lesznek! Jöjjenek és szurkoljanak a lányoknak! Az Országos Elődöntőbe jutás a tét! ... jó napja volt ez a mai a marcali kézilabdának!

Marcali VSZSE- Kozármisleny SE 36-19 (18-7) ...

2011.
03.19
Jó napja volt a szurkolóknak a Marcali Városi Sportcsarnokban! Az ifi győzelmét, a felnőtt csapatunk nagyszerű győzelme követte! Nagyszerű játékkal, helyenként bravúros megoldásokkal, megérdemelt nagyarányú győzelmet aratott csapatunk. Ötletes játék, jól kidolgozott helyzetek, eredményes támadó munka, jó védekezés és nagy játékkedv jellemezte csapatunkat. Gratulálok! Végre látszik az a rengeteg elvégzett munka eredménye is!

Az elmúlt heti sikertelen szereplés után magabiztos győzelmet aratott a Marcali csapata.

Marcali VSZSE-Kozármisleny 36-19 (18-7) Marcali, 200 néző, V.: Bóna, Miskei Marcali VSZSE: Krajczár-Bognár 6., Pék P. 2(1)., Gliba 6(1)., Major A.5., Tóth M.6., Balogh M. 1. Csere: Buna (kapus), Balogh P.4., Bájhóber N. 4., Fehér 1(1) Bors 1. Vezetőedző: Zsigmond György

A hazai csapatból Schmidt Erika sérülés miatt hiányzott, a Kozármisleny sem tudott a legjobb összeállításában pályára lépni. Ettől függetlenül az első perctől nagyiramú, színvonalas játékot láthatott a szurkolótábor. A Kispest és a Pécs elleni vereség után hatalmas bizonyítási vággyal kézilabdázott a Marcali VSZSE. Tóth Mária bomba-átlövéseivel három perc alatt három gólos előnyt szerzett a hazai csapat. A Kozármisleny egyszer felzárkózott, de a 7.percre szinte "elfogyott" a vendégegyüttes. Az ötletes támadójátékot mutató marcali sorozatban féltucat gólt lőtt, amire egyetlen válasz sem érkezett. A hazaiaknál nem volt gyenge pont, a baranyaiak önbizalom nélkül játszottak. A félidő végére végképp eldőlt a találkozó. Az irányító Gliba Viktória két perc alatt négyszer talált a vendégek kapujába. A 29.percben 18-5 volt az eredmény. Szünet után sem változott a játék képe, a hazai együttes kiszolgálta a közönséget, folyamatosan nőtt a különbség. Zsigmond György vezetőedző valamennyi játékosának lehetőséget adott, akik éltek a bizalommal. Bájhóber Noémi rövid idő alatt négyszer talált a Kozármisleny kapujába. Osztálykülönbség volt a két csapat között. Jók: Gliba, Tóth M., Major A., Bájhóber N.