Hétvége a sportpályákon

SZOMBAT

Kézilabda
NB I, női "B" csoport - őszi utolsó, 12. forduló: Marcali VSZSE- Nagyatádi NKK. Marcali, városi sportcsarnok, 17 óra. (Ifjúsági mérkőzés 15 órakor.)
Országos serdülő leány kézilabda-bajnokság - Délnyugati csoport:
Pécsváradi Terni SE-Marcali VSZSE. Marcali, városi sportcsarnok, 9.30 óra.

Férfi Megyei Kosárlabda bajnokság, "A" csoport

Seat Zsille Hurrikán KK - Marcali VszSE II. 82-103
(18-19, 28-22,16-37, 20-25)
Vezette: Gémesi, Pestality P.

Seat Zsille: Marosi (28/3), Győrffy (22), Varga Gy. (6), Horváth N. (1),
Reiter (-). Csere:Németh Zs. (12), Jónás (8/3), Tóth S. (5/3), Heizer (-).

Edző : Horváth Zoltán

Marcali: Csobod (33), Horváth P. (30/9), Szíva (23/6), Tápler (8), Kondás (5/3). Csere: KissK. (4).

Női kézilabda NBIB, Nyugati csoport

Budapesti Postás-Marcali VSZSE 26-22 (13-10)
Budapest, 100 néző. V.: Bányász M., Tóth A.

Marcali VSZSE: Kerner - Utasi S, Müller M. 2, Balogh M. 3, Mészáros 3, Kovács J. 7 (2), Milinte 1. Csere: Bödör (kapus), Pék E. 1, Pék P. -, Peti -, Nagy K. -, Tóth M. -, Forgács. Edző: Tóth István.

Az első perctől kezdve végig vezetett a hazai együttes. Hiába védekezett jól a marcali gárda, a Postás három gólos előnnyel térhetett pihenőre az első félidő végén. A somogyi csapat huszonkét percet játszott em berhátrányban, ráadásul - Müller Mártát és Milinte Brigittát is piros lappal végleg kizárták a játékvezetők. A nyolc gólos hátrányból csak négyet sikerült ledolgozni a befejézésig, így biztosan nyert a fővárosi együttes.

Jók: Kerner, Bödör, Kovács J.

Samu László

fel

Férfi NBII-es kosárlabda bajnokság DNY-i csoport

PEAC-Marcali VSZSE 85-93 (27-20, 20-21, 20-21, 14-19)

Marcali VSZSE: Tömösváry (26), Domonkos (25/18), Kovács G. (19/9), Bodor (11/9), Csobod (6). Csere: Koma (4), Sebestyén (2), Szíva (-), Horváth P. (-), Tóth Z. (-). Edző: Várfalvi István.

A délnyugati csoport rangadóján Pécsett nagy csatában megőrizte első helyét a Marcali VSZSE kosárlabdacsapata. Az alaposan megerősített hazaiak végig 1-2 pont különbséggel vezettek. A somogyi együttes kitűnő csapatjátékkal és Domonkos ponterős, nyugodt teljesítményével az utolsó negyedben drámai csatában kiharcolta a hosszabbítást, majd a befejező 5 percben bravúros teljesítménnyel megszerezte a győzelmet is.

Samu László

fel

Nagykanizsai FC-Industrie FC Marcali 0-3 (0-2)

Labdarúgó NB I/B - 19. forduló

Papírforma-győzelmet aratott szombaton Nagykanizsán az egész őszi szezonban jól szereplő Industrie FC Marcali NB I "B" csoportos labdarúgó-csapata, s így az előkelő második helyről várhatja a tavaszi folytatást.

A napos, ám hideg időben megrendezett mérkőzésen már a találkozó elején, a nyolcadik percben Buzás révén egy 11-es góllal megszerezte a vezetést a vendég Industrie FC Marcali együttese.

A találat után is a vendégek irányították a játékot és még az első játékrészben Torghelle révén - egy nagy védelmi hibából - növelni tudták előnyüket. A sok hibával játszó kanizsaiak gyengének és lassúnak bizonyultak, akik ellen köny-nyen játszadoztak a somogyiak.

A szünet után sem változott a helyzet, és a kegyelemdöfést Buzás újabb 11-esből szerzett találata adta meg a hazaiaknak a második félidő közepe táján. A hátralévő időben mind a két kapu előtt adódtak helyzetek, de az eredmény már nem változott.

A papírformának megfelelően az Industrie FC Marcali csapata magabiztos győzelmet aratott Nagykanizsán, így az előkelő második helyen telel.

Így játszottak
Nagykanizsa, 500 néző. V: Dubraviczky (Nagy I., Egedy).

Nagykanizsai FC: Kovács Z. - Novák, Deme, Crnomarkovics - Gyulai, Farkas J., Tóth Z., Szabó B., Mikler - Gordian, Jéger. Edző: Bőzsöny János.

Industrie FC Marcali: Németh V. - Bozsó, Szabadi, Kovácsevics - Farkas N., Sallai, Máté, Buzás, Duli - Torghelle, Reinaldo. Edző: Menczeles Iván.
Csere: Reinaldo helyett Kozarek a szünetben, Duli helyett Makszimics a 66. percben, Mikler helyett Somogyi a 70. percben, Farkas J. helyett Kalinics a 70. percben, Buzás helyett Nokta a 76. percben, Deme helyett Cs. Horváth a 77. percben.

Sárga lap: Novák a 8. percben, Bozsó az 55. percben, Gyulai az 59. percben, Kovács Z. a 61. percben, Jéger a 69. percben.

Gólszerzők: Buzás 2 (a 8. percben és a 61. percben - mindkettőt 11-esből), Torghelle (a 23. percben).

Szögletarány: 10-6 (5-3).

Jók: A Nagykanizsai FC csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Németh V., Bozsó, Szabadi, Ková-csevics, Sallai, Máté, Buzás, Torghelle.

Bőzsöny János: - A képzettebb és jobb erőkből álló csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. Mi sajnos kihagytuk a lehetőségeinket, és könnyen elkerülhető gólokat kaptunk.

Menczeles Iván: - Erre a három bajnoki pontra rászolgáltunk.